Blog

wycinka drzew

Wycinka drzew w świetle prawa

Wycinka drzew jest kwestią regulowaną przez prawo, również w przypadku własnej posesji. Jak proces ten wygląda w praktyce oraz komu zlecić to zadanie?

Czytaj więcej o produkcie

Koszty wyburzenia budynków

Jakie są koszty wyburzenia budynków?

Podobnie jak koszty wzniesienia budynków, tak i koszty ich wyburzenia są bardzo zróżnicowane i zależą od wielu czynników. Według Prawa Budowlanego niektóre budynki można wyburzyć ręcznie, inne zaś wymagają zatrudnienia odpowiednio wykwalifikowanej ekipy, która przeprowadzi prace rozbiórkowe przy użyciu ciężkiego sprzętu z zachowaniem szczególnych wymogów BHP. Od czego zależy koszt wyburzenia budynków i jakie są przykładowe ceny rozbiórki?

Czytaj więcej o produkcie

prace rozbiórkowe

Kiedy można zacząć prace rozbiórkowe?

Według Prawa Budowlanego rozbiórka budynku jest rodzajem prac budowlanych. Dlatego też wymaga wypełnienia odpowiednich procedur oraz zgłoszenia zamiaru rozbiórki do odpowiednich organów administracyjnych. W zależności od typu budynku formalności nieco się różnią, dlatego warto zapoznać się ze wszystkimi wymogami. Oto tryb postępowania w przypadku rozbiórki budynku, która wymaga lub nie wymaga pozwolenia.

Czytaj więcej o produkcie

więźba dachu

Charakterystyka więźby dachowej

Więźba dachowa odgrywa bardzo ważną rolę w konstrukcji całego budynku, gdyż odpowiada za podtrzymywanie pokrycia dachowego, jego wytrzymałość, odporność na obciążenie oraz oddziaływanie czynników atmosferycznych, jak: grad, śnieg, deszcz czy silny wiatr. Jest to konstrukcja ciesielska wykonana z drewnianych elementów, która przenosi ciężar z pokrycia dachowego, na ściany budynku. Czym charakteryzuje się budowa więźby dachowej oraz jakie rodzaje konstrukcji wyróżniamy?

Czytaj więcej o produkcie

rodzaje papy

Rodzaje papy i sposób zamontowania

Jednym z popularniejszych materiałów izolacyjnych stosowanych w budownictwie jest papa. Zabezpiecza ona przed wilgocią oraz wodą, dlatego wykorzystywana jest zarówno jako osłona fundamentów, posadzek, jak i ścian czy pokryć dachowych. Głównym elementem papy jest osnowa. W zależności od przeznaczenia może nią być tektura budowlana, włókna szklane lub poliestrowe oraz folia aluminiowa. Przyjrzyjmy się kryteriom, według których grupuje się papę oraz sposobom jej montażu.

Czytaj więcej o produkcie

budowa dachu

Jak wgląda proces położenia dachu?

Położenie dachu oznacza bardzo ważny etap w procesie budowy domu – zwieńczenie bryły budynku i zakończenie stanu surowego zamkniętego. Budowa dachu wymaga ogromnej dokładności oraz profesjonalizmu podczas wykonywania poszczególnych prac, ponieważ jest to wieloetapowy i dosyć skomplikowany proces. Fachowo wykonana praca gwarantuje trwałość konstrukcji na wiele lat. Oto poszczególne etapy procesu budowy dachu.

Czytaj więcej o produkcie

ocieplenie elewacji domu

Jak ocieplić elewację domu?

Skuteczne ocieplanie elewacji domu to gwarancja prawidłowej izolacji cieplnej i dużych oszczędności związanych z ogrzewaniem. Przed rozpoczęciem prac nie można zapomnieć o prawidłowym przygotowaniu powierzchni oraz stworzeniu projektu termoizolacji, aby materiał dociepleniowy prawidłowo spełniał swoją funkcję i nie zatrzymywał wilgoci w ścianach. Następnie należy zastosować odpowiednią metodę ocieplania, co w dużym stopniu wpływa na wybór dalszych materiałów wykończeniowych: tynków, klei i farb. Jak skutecznie ocieplić elewację domu krok po kroku?

Czytaj więcej o produkcie

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.