Blog

więźba dachu

Charakterystyka więźby dachowej

Więźba dachowa odgrywa bardzo ważną rolę w konstrukcji całego budynku, gdyż odpowiada za podtrzymywanie pokrycia dachowego, jego wytrzymałość, odporność na obciążenie oraz oddziaływanie czynników atmosferycznych, jak: grad, śnieg, deszcz czy silny wiatr. Jest to konstrukcja ciesielska wykonana z drewnianych elementów, która przenosi ciężar z pokrycia dachowego, na ściany budynku. Czym charakteryzuje się budowa więźby dachowej oraz jakie rodzaje konstrukcji wyróżniamy?

Czytaj więcej o produkcie

rodzaje papy

Rodzaje papy i sposób zamontowania

Jednym z popularniejszych materiałów izolacyjnych stosowanych w budownictwie jest papa. Zabezpiecza ona przed wilgocią oraz wodą, dlatego wykorzystywana jest zarówno jako osłona fundamentów, posadzek, jak i ścian czy pokryć dachowych. Głównym elementem papy jest osnowa. W zależności od przeznaczenia może nią być tektura budowlana, włókna szklane lub poliestrowe oraz folia aluminiowa. Przyjrzyjmy się kryteriom, według których grupuje się papę oraz sposobom jej montażu.

Czytaj więcej o produkcie

budowa dachu

Jak wgląda proces położenia dachu?

Położenie dachu oznacza bardzo ważny etap w procesie budowy domu – zwieńczenie bryły budynku i zakończenie stanu surowego zamkniętego. Budowa dachu wymaga ogromnej dokładności oraz profesjonalizmu podczas wykonywania poszczególnych prac, ponieważ jest to wieloetapowy i dosyć skomplikowany proces. Fachowo wykonana praca gwarantuje trwałość konstrukcji na wiele lat. Oto poszczególne etapy procesu budowy dachu.

Czytaj więcej o produkcie

ocieplenie elewacji domu

Jak ocieplić elewację domu?

Skuteczne ocieplanie elewacji domu to gwarancja prawidłowej izolacji cieplnej i dużych oszczędności związanych z ogrzewaniem. Przed rozpoczęciem prac nie można zapomnieć o prawidłowym przygotowaniu powierzchni oraz stworzeniu projektu termoizolacji, aby materiał dociepleniowy prawidłowo spełniał swoją funkcję i nie zatrzymywał wilgoci w ścianach. Następnie należy zastosować odpowiednią metodę ocieplania, co w dużym stopniu wpływa na wybór dalszych materiałów wykończeniowych: tynków, klei i farb. Jak skutecznie ocieplić elewację domu krok po kroku?

Czytaj więcej o produkcie

Kanalizacja

Witamy na blogu!

Został on stworzony żeby przybliżyć Państwu naszą działalność.

Czytaj więcej o produkcie

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.